Iso Belgesi Firması

Aşağa gitmek

Iso Belgesi Firması

Mesaj tarafından Error32 Bir Cuma Mayıs 11, 2018 12:12 pm

İso Belgesi Firması

ISO sözcüğü latince bir kelimedir. Eşit, düzenli anlamına gelen ISOS sözcüğünden gelmektedir. Uluslararası Elektroteknik Komisyonu adlı komisyonun çalışma konusuna giren, elektrik ve elektronik mühendisliği alanı dışındaki bütün teknik ve teknik dışı konularda belli standartların belirlenmesi maksadıyla 1946 yılında Cenevre’de kurulan uluslararası bir kuruluştur. Bu standartlar dahilinde ISO 9001, ISO 14001 gibi çeşitler mevcuttur. Örneğin ISO 9001 Belgesi alındığı bütün kurumlarda çok büyük faydalar sağlamaktadır. Çalışılan kurum ve kuruluşlar, bazen bu belgelerden bazılarını çalışanlarından talep etmektedirler.

Nasıl Temin Edilir?

Bu belgeleri talep edebilmek için, belgelerin gerektirdiği şart ve kalite iş ortamında mevcut olmalıdır ve iso belgesi veren firmalar bu ölçütlere dikkat etmektedirler. Firmalar tarafından bu belgeyi almak konusunda çok yavaş ve rahat davranılmaktadır. İlk önce işletmenin rayına oturup belli bir düzen içerisine girmesi beklenir fakat bu yanlış bir stratejidir. Mümkün olan en kısa süre içerisinde bu belgeleri temin etmek ileride yapılacak olası projelerin yararına olacak ve firmaların daha net, sağlam adımlar atmasını sağlayacaktır.

Belgelerin talep edilmesi için öncelikle birçok evrak gereklidir. Bunlar Vergi levhası, İmza sirküsü, Oda kaydı, Faaliyet Belgesi, Ticaret Sicil Gazetesi ve SSK Hizmet Dökümü şeklinde sıralanmaktadır. Bu belgeler olmadan firmanın herhangi bir ISO standartına sahip olması ve bunu işletmesi için kullanabilmesi mümkün olmayacaktır. Tüm bu şartlar yerine getirilip ilgili belgeler talep edilecek ve istenilen belge türüne göre karşı taraftan başvuruya cevap beklenecektir.

Error32

Mesaj Sayısı : 1370
Points : 4112
Kayıt tarihi : 20/11/13

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz